Duvardan Duvara Halı Nasıl Döşenir ?

15 Ağu

 

Duvardan duvara halımızı kendimiz döşememiz mümkündür fakat biraz beceri gerektiren bir iştir. Yani bu işlere biraz meraklı olmamız gerekmektedir. Evlerimizdeki halıyı ek yapılmadan sermek pratik olarak biraz uygundur fakat otel, plaza ve eğitim kurumları gibi büyük işletmelerde bu işi bilir kişilere bırakmalıyız. İşletmelerde bu işi yapmak gerekli püf nokta bilgisine  ve ustalığa sahip olmayı gerektirir.

Her türlü zemin kaplamasında dikkat edilmesi gereken bir kaç kritar vardır. Fakat halı daha fazla hatayı absorbe edebilen bir zemin kaplamasıdır. Bu durum parke döşenirken farklıdır. Zeminin düz olması gibi şartlara sahiptir. Halı ise esnekliğinden dolayı bu açığı kapatabilir. Halıda düzgün bir zemin olmasa bile temiz bir zemin olması şartını es geçmemeliyiz.

Halıyı kendimiz kaplarken sahip olmamız gereken en önemli alet ise kesme bıçağıdır. Kesme bıçağını duvarlardan destek alarak izdüşümünden yararlanarak yararlanabilir ve kesme işlemini yapabiliriz. Yani özetle diyebiliriz ki halı döşemek aşırı dikkat ve el becerisi isteyen bir iştir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: