Duvardan Duvara Halıları Nasıl Temizleriz ?

15 Ağu

Duvardan duvara halılarınızı temizlerken genellikle Ph değeri düşük yani insan cildi ile barışık deterjanları kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.  Bunlar likit halı şampuanları veya bildiğimiz el sabunu tarzında temizleyiciler de olabilir. Burada yapılan en büyük yanlışlardan birisi de lekeyi deterjan ile yok etmeye çalışdıkdan sonra farketmediğimiz ve sonradan çıkan, deterjanın sebep olduğu lekeyi görmemektir. Bu lekenin oluşmasının sebebi de deterjan artığının halıda kalmasıdır.

Bu yüzdendir ki her türlü halıda deterjan ile temizlik yapıldığında o bölgeyi hemen kurulamamız gerekmektedir. Buna dikkat ettiğimiz takdirde hem kullanılan malzemeyi korur hemde ömrünü uzatmış oluruz. Dikkat etmemiz gereken diğer hususlar ise:

  • Vakumlu temizliğimizi haftada bir kere periyodik bir şekilde devam ettirmemiz.
  • Duvardan duvara halımızı ihtiyaç duymamız halinde yıkamamız. Fakat duvardan duvara halı halılar, normal halılar gibi temizlenmez. Bunun için profesyonel firmalardan yardım almamız ya da ıslak kuru vakumlu aletler ile temizlememiz mantıklı olacaktır.
  • Halınızda leke oluştuğunda onu çözebilmenin en kolay yolu oldukça hızlı hareket etmektir. Emici bir mendil ile veya bez havlu ile lekeli bölgedeki lekeyi gidermek doğru bir hareket olacaktır.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: